20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Како изгледа куќата во која живеела Меган Маркл пред да го запознае Хари?

Најчитани вести

Пред да стане принцеза и да живее во дворец, Меган Маркл беше како и секоја обична девојка. Од 2011-та до 2013-та година таа живеела во Лос Анџелес со нејзиниот тогашен сопруг Tревор Енгелсон, а во продолжение погледнете како изгледал нивниот „обичен“ дом.

Куќата се наоѓа во непосредна близина на Холивуд, и тоа на место каде што се наоѓаат релативно евтини недвижнини. Парот го купил домот за „само“ 1,8 милиони долари.

Куќата во колонијален стил има површина од 210 метри квадратни, а внатрешноста е навистина модерна. Куќата има 4 спални, 4 бањи и отворено приземје со дневна соба и кујна./skopje24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com