33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Како изгледа денес преслатката Мелек- малото девојче стана искусна актерка (ВИДЕО)

Најчитани вести

Преслатката, но и талентирана Берин Гокјилдиз иако мало девојче таа е искусна актерка.

Се појави во серијата „Се викав Мелек“, а сега во серијата „Мојата ќерка“ игра улога на девојче со тажна судбина.

Освен неколку серии, тааима снимено и неколку реклами, а доби и престижна награда во родната Турција.

Иако мала,нејзините телевизиски и актерски ангажмани постојано се зголемуваат, а еве како изгледа сега:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести