-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Како изгледа вселенската прошетка од перспектива на астронаут? (ВИДЕО)

Најчитани вести

Астронаутите кои престојуваа на Меѓународната вселенска станица досега изведоа вкупно 237 вселенски прошетки во времетраење од 62 дена, 3 часа и 54 минути.

Двајца астронаути на NASA, Виктор Гловер и Мајкл Хопкинс, излегоа од безбедноста на Меѓународната вселенска станица со цел да ги направат потребните работи за одржување на надворешноста од вселенската станица.

За време на прошетката низ вселената, која траеше скоро седум часа, тие успешно ја сервисираа опрема за комуникација и опремата за ладење, но исто така ги почестија и гледачите со уникатен поглед кон станицата и Земјата од нивен аспект.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com