27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Како изгледала Зорица Брунцлик без препознатливата розова коса

Најчитани вести

Заштитниот знак на фолк-ѕвездата Зорица Брунцлик освен гласот е нејзината розова боја на коса. Токму поради специфичната боја на коса, таа со години наназд се разликува од своите колешки на естрадата, а многумина сосема заборавиле како пејачката изгледала некогаш.

Токму затоа, стара фотографија на Зорица каде што таа е со различна фризура привлече многу внимание откако се појави на социјалните мрежи.

Таа на сликата е со колешката, фолк-пејачката Вера Матовиќ. Тогаш имала виткана и костенлива коса. Дел од коментарите велат дека на пејачката подобро ѝ прилега костенлива боја на коса, дел дека е поубава со препознатливата, розова боја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com