Home Автомото Каков старт за Маркез: Пол-позиција и рекорд на патеката во Португалија!

Каков старт за Маркез: Пол-позиција и рекорд на патеката во Португалија!

by admin

Во првата спринт трка во Мото ГП од пол-позицијата ќе тргне возачот на Хонда, Марк Маркез, кој беше одличен на квалификациите.

Маркез беше одличен во квалификациите и постаив нов рекорд на патеката во Португалија со време од 1.37.226, па така на спринт трката од 16 часот ќе тргне од првата позиција.

Зад Маркез заврши Бањаја, по што следат Мартин, Оливеира, милер, Бастијанини, Вињалес, Бечеки и Марини.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More