23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Какво време не` очекува до петок?

Најчитани вести

Во следните два дена, утре и во среда, ќе има повремени локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер.

Од четврток ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до крајот на работната недела насекаде ќе бидат под нула.

Еве какво ќе биде времето до петок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести