-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Казни за 218 возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Најчитани вести

218 возачи на мотоцикли добиле казни по спроведената зајакната акциска контрола на територијата на целата држава.

Од нив, како што информира МВР, 59 возеле без возачка дозвола, 127 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, седум мотоцикли биле одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани имало и за други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови информираат од полицијата и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести