Home » Казни за 175 возачи во Скопје, 65 возеле над дозволеното

Казни за 175 возачи во Скопје, 65 возеле над дозволеното

by Журнал.мк

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден биле изречени вкупно 175 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 65 санкции, 39 казни за прекршоци што ги направиле возачите на мотоцикл, 17 казни за возење без возачка дозвола.

Биле изречени и шест мерки за користење на мобилен телефон, 16 казни за возење под дејство на алкохол, пет мерки за нерегистрирани возила.

Од МВР со најава дека засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот и за посигурни патишта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More