20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Казни за 163 возачи во Скопје за сообраќајни прекршоци

Најчитани вести

Полицијата во Скопје продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот и вчера изрече вкупно 163 мерки, меѓу кои 49 за возење повеќе од дозволената брзина, 13 за возење без возачка дозвола и девет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Исто така, изречени се 11 мерки за користење мобилен телефон, осум за нерегистрирани возила, како и седум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло).
МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com