-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Казни за 10 лица за непочитување на полицискиот час, за 242 за неносење маска

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи информира дека 10 лица не ја почитувале забраната за движење во периодот од 22 часот синоќа до 05 часот утринава, а во текот на изминатото деноноќие 242 лица ја прекршиле мерката за носење лична заштита на лице.

Истовремено МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com