23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Казнети 644 лица за неносење маска

Најчитани вести

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 644 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести