8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Казнети 204 возачи во Скопје, од кои 118 за брзо возење

Најчитани вести

Полицијата вчера казни 204 возачи во Скопје, од кои 118 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„На територијата на Град Скопје изречени се вкупно 204 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 118 санкции, 26 за возење под дејство на алкохол, 13 за возење без возачка дозвола, шест прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, седум за возач почетник“, соопшти МВР.

Од таму најавија дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести