-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Казнети 188 возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Најчитани вести

Полицијата вчера казни 188 возачи во Скопје, од кои 39 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„На територијата на Град Скопје изречени се вкупно 188 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 39 санкции, 31 прекршок што го чинат возачите на мотоцикли, 11 за возење без возачка дозвола. Изречени се 18 санкции за користење мобилен телефон, 14 за возење под дејство на алкохол, 48 санкции за непрописно паркирање“, велат од МВР.

Од таму најавија дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести