5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Казнети 169 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 169 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се 13 мерки за користење мобилен телефон, четири санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз, пет мерки за нерегистрирани возила…

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести