15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Казнети 11 лица за прекршување на забраната за движење, 499 санкции за неносење маска

Најчитани вести

Забраната за движење од 22.00 часот (26.03.2021) до 05.00 часот (27.03.2021) не ја почитувале 11 лица, информираа денеска од МВР.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 499 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести