31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Казнети над 30 лица кои користеле флешери за да поминат на патарина без да платат

Најчитани вести

Полицијата во соработка со Државниот инспекторат за транспорт за два дена санкционирала 32 лица кои незаконски користеле „флешери“ со цел да избегнат плаќање на патарина.

Овие казни биле изречени на 31 јануари и 1 февруари.

Од МВР информираат дека и во текот на вчерашниот ден бил казнет 20-годишник, со иницијали Ш.С., кој со возило со тетовски регистерски таблички незаконски, со употреба на т.н. „флешери“ и хорна поминал без да плати патарина на наплатната станица Желино. Ш.С. во службениот разговор го признал делото а флешерите се демонтирани.

Полицијата најави дека ваквите засилени контроли ќе продолжат и во наредните денови

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com