32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Кадровски назначувања во ВМРО-ДПМНЕ, функција доби и Марјан Ристески

Најчитани вести

ВМРО-ДПМНЕ објави дека се именувани нови претседатели на партиските комисии, а поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, ќе биде на чело на таа за окална самоуправа како дипломиран економист и раководител на оваа локална самоуправа во три мандати по ред.

Христина Рунчева-Тасев, доцент на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје, е избрана за претседател на Комисијата за надворешни работи, а таа за здравство ќе ја предводи Синиша Стојаноски, доцент на Медицински факултет – Скопје и поранешен претседател на здравствена комисија на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром, како и претседател на комитетот.

Зоран Љутков, актер во Драмски театар – Скопје, е на чело на Комисијата за култура, додека за спорт довербата му е дадена на Влатко Неделковски, доцент на Факултетот за физичко образование спорт и здравје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com