Home » Кадиров: Сега се бориме против НАТО

Кадиров: Сега се бориме против НАТО

by Журнал.мк

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека Русија не е против Украина, туку против НАТО.

Кадиров претходно изјави дека агресијата, или како што тој ја нарекува – „специјална операција во Украина”, се одвива според планот.

– Денес не се бориме против Украина, ние се бориме против НАТО. НАТО ги вооружува, Западот ги вооружува, нивните платеници се таму, изјавил Кадиров.

Кадиров во острото обраќање до јавноста рече и дека германскиот канцелар Олаф Шолц „се однесува шизофренично”, а секако ги коментираше и потезите на американскиот претседател Џо Бајден.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More