16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Кадиров нуди награда од милион долари за податоци за баталјонот на шеикот Мансур и Дудаев

Најчитани вести

Лидерот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров понудил награда од еден милион долари за информација за локацијата на „баталјонот на шеикот Мансур и Дудаев“, за кој тврди дека им помага на украинските сили во конфликтот со Русија.

„Нудам награда од еден милион долари (има покровител кој е подготвен да донира) на секој кој ќе каже каде е таканаречениот баталјон на Шеикот Мансур и Дудаев“, рече Кадиров во аудио пораката на Телеграм.

Тој посочи дека баталјонот мора да биде „уништен“ или неговите членови „мора да клечат и да побараат прошка од својот народ, сите муслимани…“, пренесе РИА Новости.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com