Home » Кадиров им се заканува на Украинците: Ќе го окупираме Киев, тоа ви го гарантирам

Кадиров им се заканува на Украинците: Ќе го окупираме Киев, тоа ви го гарантирам

by Журнал.мк

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров утринава изјави дека руската армија ќе нападне бројни украински градови, вклучувајќи ги Мариупол и Киев.

– Ќе има офанзива, не само во Мариупол, туку и во други места, градови и села – напиша Кадиров на Телеграма, додавајќи дека нема сомнеж за Киев.

„Ви гарантирам, нема да се повлечеме ниту еден чекор“, рече Кадиров.

Инаку, денеска е 47-ми ден од почетокот на руската инвазија на Украина.

https://t.me/RKadyrov_95/1853

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More