30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Кагава нов играч на ПАОК

Најчитани вести

Екс играчот на Манчестер Јунајтед, Борусија Дортмунд и Сарагоса, јапонскиот интернационалец Шинџи Кагава е нов играч на тимот на ПАОК.

Ветеранот може слободно да се каже заминува во средина односно клуб, кој е прикладен за неговата возраст односно форма во моментов, затоа што реално зенитот на кариерата на Кагава одамна е минат.

Тој во изминатите години пружа сериозни партии во гореспоменатите клубови, а одигра и стотина мечеви за националниот тим на Јапонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com