17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Кавга меѓу Џенифер Анистон и Џулија Робертс, главната „кавгаџика“ во Холивуд?

Најчитани вести

Откако зборуваше некое време за нејзиниот наводен проблематичен брак, па дури и можен неодамнешен развод, сега се појави пикантноста од деловниот свет на актерката Џулија Робертс. Заедно со неа, има и безброј женски имиња на холивудската А-листа. Според американските таблоиди во последниве години, се чини дека Џулија е една од главните кавгаџики. Меѓу имињата со кои не се согласуваше, па дури и се расправаше беа: Џенифер Анистон, Лејди Гага, Натали Портман и Гвинет Палтроу.

Во 2018 година беше напишано за нејзината кавга со Џенифер Анистон. Причината за овој судир беа нивните шоуа – Утринското шоу Џенифер Анистон и нејзиното шоу Домашно враќање. Според тогашните извори и написи, тензиите биле големи и никој не бил подготвен да се откаже.

Една година подоцна се пишуваше за неа и Лејди Гага. Судирот е поврзан со Critics Choice Awards кога Гага се истакна со Бредли Купер. Имено, Џулија тогаш тотално ја игнорираше пејачката, и имаше сосема ладен пристап кога дојде да го поздрави својот долгогодишен пријател Бредли. Сето ова многу ја изнервирало Гага, а некои дури и напишале дека игнорирањето значи дека Џулија не ја прифаќа Гага како актерка.

Истата година, таблоидите објавија наводна расправија помеѓу Џулија и Гвинет Палтроу околу Крис Мартин, поранешниот сопруг на Гвинет. Проблемот настана од наводна љубомора кога Џулија се дружеше со Крис. Љубомора, но на деловниот праг, се појави меѓу Џулија и Натали Портман. Имено, тие во еден момент беа и заштитни лица и соработници на големи линии за убавина на два бренда. Наводно, Натали ја украла идејата на актерката и ја рекреирала со друга позната куќа за убавина.

Да потсетиме, покрај сето ова, нејзините пријатели неодамна изјавија дека се загрижени за неа бидејќи веќе некое време изгледа слабо. Сето тоа беше кажано кога таа беше на одмор на Хаваите. Судејќи според тогашните фотографии, изгледа дека Џулија таму не се забавувала многу. Одеше покрај плажата сама, гледајќи во мобилниот телефон. Гризењето на усните, велат експертите, е знак на несвесна борба со стресот и токму тоа го правеше Џулија поголемиот дел од времето додека одеше боса на песочната плажа на Хаваите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести