-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

И Србија ќе отвори конзулат во Северна Македонија, почесен конзул ќе биде Владимир Стајиќ

Најчитани вести

Владата на денешната седница донесе одлука за отворање почесен конзулат на Република Србија во нашата земја, со седиште во Куманово.

Како што соопшти владината прес-служба, за почесен конзул Владата го одобри Владимир Стајиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com