4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

И покрај интересот на штипјани: На мечот Скопје – Брегалница само домашни фанови!

Најчитани вести

По ремито против Шкупи на отворањето на сезоната во ПМФЛ, и тоа во солидна игра, Брегалница утре ќе гостува на Автокоманда, кај Скопје. Тим кој што одигра исто така реми, но против Ренова, на стартот на сезона.

Како и секогаш, и за овој меч штипските фанови пројавуваат интерес да ја следат Брегалница, но како што истакнуваат од раководството на “сините“ тие утре не ќе можат да влезат на стадионот на Автокоманда.

Причината е јасна. Поради влошената ковид ситуација во земјата, Скопје нема да пушти во продажба билети во продажба за овој меч. Него ќе можат да го гледаат само фанови на “пиратите“ кои имале сезонски билети.

Па така Брегалница утре на Автокоманда ќе остане без поддршката од своите фанови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com