Home Свет И Норвешка ќе испрати тенкови во Украина

И Норвешка ќе испрати тенкови во Украина

by admin

Норвешка синоќа потврди дека ќе испрати тенкови „Леопард 2“ во Украина.

Норвешкиот министер за одбрана Бјорн Арилд Грам, рече дека неговата земја ќе испрати тенкови, но не го прецизираше бројот.

Весникот „Дагенс Нарингслив“ пишува дека Норвешка размислува да испрати осум од 36-те тенкови што ги има.

САД и Германија вчера потврдија дека ќе испратат тенкови во Украина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More