0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

И Зендели против Таравари во битка за Гостивар

Најчитани вести

Актуелниот пратеник и потпретседател на политичката партија „Движење Беса“ е кандидат за градоначалник на општина Гостивар. Тој беше единствен предлог на основачкото собрание на гостиварскиот огранок, кое се одржа синоќа.

„Целосно сум свесен за потребите и барањата на граѓаните и свесен сум за предизвиците. Но, без сомнение, на 17 октомври, имаме одлична можност заеднички да ѝ дадеме голем поттик на општината за побрз развој и да ја издигнеме. Затоа, овие избори не се само прашање на изборна конкуренција, туку конфронтација на вредности и идеи, стратегии и проекти во подобрување на животот на сите нас што живееме во општина Гостивар“, рече Зендели по изборот.

Кандидатурите досега ги официјализираа актуелниот градоначалник Арбен Таравари од Алијанса за Албанците и Рената Елези од ДПА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com