10.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

И дресот на Македонија на “Ванда Метрополитано“ во Мадрид!

Најчитани вести

“Фудбал за мир“! И дресот на фудбалската репрезентација на Македонија е изложен на стадионот “Ванда Метрополитано“ во Мадрид. И дресот на Македонија заедно со дресовите на повеќе од 80 фудбалски репрезентации од целиот свет, како дел од кампањата на дипломатските претставништва, меѓу нив и нашата амбасада во Мадрид. Ова е дел од кампањата за промоција на фудбалот како механизам за градење мир и благосостојба меѓу земјите, но и како средство за пријателство меѓу народите во светот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com