31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

И директорката на Инфективната клиника е позитивна на корнавирусот

Најчитани вести

Директорката на Клиниката за инфективни болести Милена Стевановиќ и тројца лекари се позитивни на коронавирусот.

Таа добила позитивен тест уште минатата недела, се лекува во домашни услови и има полесни симптоми.

Од Министерството за здравство велат дека во моментов нема случај на кластер или поголема бројка на заболени од ковид  во склоп на скопските клиники.

Претходно, на Клиниката за нефрологија се заразија повеќе од 20 вработени во исто време.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com