10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

И денеска многу топло, попладне локален пороен дожд и грмежи

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и температура до 39 степени. Попладне ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови и за изолирана појава на град. УВ индекост ќе биде 7.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во Скопската котлина ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне 36 степени.

Од четврток повторно ќе биде стабилно и топло, но со просечни температури за овој период од годината.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com