4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

И Барселона со ново засилување во последен момент!

Најчитани вести

Барселона поради финансиски проблеми овој јануари не беше многу активна во однос на нови засилувања, но се чини дека Каталонците си го оставија најдоброто на крајот од преодниот рок, а веќе се знае кој фудбалер е голема желба на Жоан Лапорта и неговите соработници.

Играчот од средниот ред на Фиорентина, Софијан Амрабат, кој импресионираше со настапите на Светското првенство во Мароко и го привлече интересот на многу клубови, па беше изненадување што се уште нема направено трансфер.

Чави во последен момент се предомисли и побара нови засилувања во средниот ред, што изненади многумина со оглед на играчите кои ги има на таа позиција. На Чави очигледно му се допаѓа играта на Амрабат и верува дека тој би бил засилување, а Лапорта и компанија веќе се „фрлија“ на работа.

Барселона подготви понуда за Амрабат, кого ќе се обиде да го доведе од Фиорентина на позајмица до крајот на сезоната, а деталите од оваа позајмица се обидуваат да ги договорат со италијанскиот клуб.

Јасно е дека Каталонците немаат многу време и затоа денеска ќе се обидат што побрзо да ја завршат работата за Амрабат да дојде до лекарските прегледи и потпишувањето на договорот.

Најнови вести