Home » Итен состанок на безбедносниот сојуз за Украина на 31 јануари

Итен состанок на безбедносниот сојуз за Украина на 31 јануари

by Журнал.мк

САД побараа итен состанок на Советот за безбедност за Украина.

Тие испратиле барање за свикување на состанок на Советот за безбедност на ОН за Украина на 31 јануари, соопшти американската мисија во ОН.

Сега е потребно целосно внимание на Советот, а во понеделник очекуваме директна и намерна дискусија, се наведува во соопштението, пренесува агенцијата ТАСС.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More