Италија погодена од град со големина на портокал, торнадо и оган од плажа

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Невремето во Италија повредило 18 лица, а непогодата се случила во еден италијански град на Јадранското Море, додека пожарот на плажата во Сицилија ги принудил луѓето да избегаат , објави Асошиетед прес.

Италијанската новинска агенција АНСА ги цитира официјалните лица во одделот за итни случаи во болницата Пескара, кои велат дека денешниот град предизвикал рани за кои е потребно шиење, како и модринки, особено на главите .

Hedagh во градот Venapro во јужниот дел на централна Италија има скршени прозорци и предни и задни стакла на автомобили .

На периферијата на San Vitóo Capo, град на плажа во Сицилија, 750 туристи успеале едвај да се вратат во нивното одморалиште .

Исто така пријавени се торнада која минала низ областа на Милано Маритима, уништувајќи околу 200 векови стари борови во популарното одморалиште на Јадранското Море.

З.Х.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.