30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Италија и Европа се поклонија пред „Гранде Пандев“: Сите 100 гола во Серија А во 12 минути

Најчитани вести

Италијанскиот фудбал се поклони уште еднаш пред најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.

„Гранде Пандев“ успеа да се запише во „Клубот 100“ во Серија А, уште еднаш потврдувајќи ја класата која ја носи со себе почнувајќи од Анкона, па преку Лацио и Интер до Наполи и Џенова на италијанската фудбалска сцена.

Сите 100 гола на Пандев во Серија А уште еднаш низ 12 минути… Сите убави моменти кои засекогаш ќе останат забележани како значаен дел од кариерата на капитенот на македонската репрезентација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести