14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Италијанците во Црвена Звезда позитивни на коронавирус

Најчитани вести

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда издаде соопштение во кое обелодени дека Диего Фалчинели и Филипо Фалко, двајцата италијански интернационалци, се позитивни на коронавирус.

Двајцата фудбалери не беа во комбинација за дуелите со Пролетер и ТСЦ, поради симптони на Ковид-19.

„Фудбалскиот клуб Црвена Звезда ја информира јавноста дека првотимците на нашиот клуб Диего Фалчинели и Филипо Фалко се позитивни на коронавирус. Штом ги почувствуваа првите симптоми, веднаш се тестирани, а потоа беа испратени во изолација. За жал, тестирањата покажаа дека се позитивни“, се вели во соопштението, и се додава дека двајцата се чувствуваат добро.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com