30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Италијански репрезентативец ќе слета во Рим: Рома договори одлична замена за Манолас

Најчитани вести

Како што е познато екипата на Рома остане без еден од најважните играчи Костас Манолас кој премина во Наполи, но „волчицата“ веднаш се впушти во работа и според информациите веќе ја договори замената за грчкиот репрезентативец.

Станува збор за талентираниот Џанлука Манчини од Аталанта, играч кој веќе почна да добива повици од Роберто Манчини за настап во сениорската репрезентавија на Италија. Целиот трансфер со бонуси треба да изнесува 25 милиони евра и истиот според „калчомеркато“ треба да се официјализира до крјаот на неделава.

Овој трансфер би требало да биде сличен на оној на Брајан Кристанте од Аталанта во Рома, позајмица со задолжителен откуп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com