9.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Италијанските медиуми тврдат: Јувентус и Сити постигнаа договор!

Најчитани вести

Познат италијански новинар и уште неколку италијански медиуми синоќа пренесоа дека Јувентус и Манчестер Сити договориле размена на играчи.

Жоао Кансело е практично нов фудбалер на Манчестер Сити, а Португалецот вчера после само 15 минути го напуштил тренинг центарот на Јувентус.

Се очекува „Бјанконерите“ за неговите услуги од Сити да добијат 30 милиони евра, а во Торино ќе пристигне и дефанзивецот Данило кој не се наигра во екипата на Гвардиола.

25-годишниот Жоао Кансело минатото лето се пресели во Јувентус од редовите на Валенсија, откако претходно Интер одлучи да не го откупи неговиот договор од шпанскиот клуб.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com