18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Ист Јоксимовиќ: Поради сличноста со пејачот мигрант ќе го промени името во Жељко

Најчитани вести

Пакистенецот Азер Кан е вистински хит во Србија. Поради неговата неверојатна сличност со пејачот Жељко Јоксимовиќ луѓето го застануваат на улица барајќи да се сликаат со него.

Тој веќе една година живее во Србија откако избегал од родниот Пакистан. Кога му ја покажале сликата од пејачот не можел да поверува колку си личат.

32-годишниот Азер кому Србија требало да му биде попатна станица решил да остане да живее таму бидејќи луѓето биле многу срдечни. Веќе нашол работа во столарска работилница, а планира да го смени името. Се прашувате какво име ќе си даде? Се разбира Жељко./skopje24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com