-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

„Ист Гејт Мол“: Завршија безбедностните проверки, заканата за поставена бомба е неверодостојна

Најчитани вести

Трговскиот центар „Ист Гејт Мол“ преку своите социјални мрежи ги информираше закупците и потрошувачите дека се завршени безбедностните проверки од страна на надлежните институции, при што, како што велат, утврдено било дека доставената закана за поставена бомба е неверодостојна.

Од Трговскиот центар информираат дека трговскиот центар продолжува со редовниот режим на работа согласно утврденото работно време.

„Ист Гејт Мол“ се зблагодаруваат на надлежните институции за брзата и навремена реакција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести