15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Исти движења, други карактери: Дизни ги рециклира анимираните ликови!

Најчитани вести

Дизни скоро пропадна во средината на 1970-тите и раните 1980-ти, а повторната употреба на претходно дизајнираните ликови или сцени беше средство за преживување.


За љубителите на семејната анимација, „Дизни“ е синоним за далеку најдобрите цртани филмови во светот. Но, ова студио дефинитивно повторува одредени ликови во своите дела.

На крајот на краиштата, уверете се со ова видео …

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести