33.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Истекува рокот за задолжителен карантин при патување од Македонија и Грција во Албанија

Најчитани вести

Денеска истекува двонеделниот карантин за граѓаните што влегуваат во Албанија од Северна Македонија и Грција, а кој е предвидено да трае до 3 мај.

Техничкиот комитет на експерти на Албанија ја донесе новата мерка за спречување на ширењето на коронавирус (Ковид-19), која вклучува карантин за лица кои влегуваат во Албанија од двете соседни земји.

Албанија ја воведе оваа мерка под објаснување дека кај нив се забележува конзистентност на бројките, додека кај Македонија и Грција, бројот на заболени се зголемуваше.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести