17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Испратено барањето за екстрадиција на Игор Спасов

Најчитани вести

Северна Македонија и официјално побара екстрадиција на лицето Игор Спасов, соопшти Министерството за правда.

„Во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските власти кои понатаму ќе постапуваат по истото“, се наведува во соопштението од министерството.

Барањето за екстрадиција го потпиша министерот за правда Бојан Маричиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com