20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Испратено барањето за екстрадиција на Игор Спасов

Најчитани вести

Северна Македонија и официјално побара екстрадиција на лицето Игор Спасов, соопшти Министерството за правда.

„Во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските власти кои понатаму ќе постапуваат по истото“, се наведува во соопштението од министерството.

Барањето за екстрадиција го потпиша министерот за правда Бојан Маричиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести