14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Исполнета роденденска желба – млад фан на Борусија го доби дресот на Халанд

Најчитани вести

Фудбалерите на Борусија Дортмунд синоќа доживеаја пораз од 3-1 од Баерн Минхен во рамки на германскиот Суперкуп, но ѕвездата на „милионерите“ направи убав гест по завршувањето на мечот.

Иако Норвежанецот по поразот немаше многу причини за задоволство, забележа на трибините момче со транспарент на кој пишуваше:

„Здраво Ерлинг, може ли да го добијам твојот дрес? Утре е мојот роденден. Многу ти благодарам!“.

Халанд се качи на трибините и на малиот фан на „милионерите“ лично му го врачи подарокот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com