10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Најчитани вести

Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско, може да се пресели во Интер, пренесува „Sport.es“.

Според изворот, „Кралскиот клуб“ очекува да го продаде 28-годишниот Шпанец на лето, бидејќи нема намера да го продолжи договорот со фудбалерот, кој важи до крајот на јуни 2022 година.

Се известува дека играчот може да го чини Интер во износ од околу 20 милиони евра.

Во сезоната 2020/21, Иско одигра 20 натпревари за Реал Мадрид и забележа една асистенција.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 20 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести