Home » „ИРЛ“: Напади, навреди, клевети и говор на омраза кон новинарите на „ИРЛ“ од страна на компанијата „Брако“

„ИРЛ“: Напади, навреди, клевети и говор на омраза кон новинарите на „ИРЛ“ од страна на компанијата „Брако“

by Журнал.мк

Напади, навреди, клевети и говор на омраза кон новинарите на „Ирл“ од страна на компанијата Брако-се вели во соопштението на истражувачката лабораторија.

Според „Ирл“ станува збор, за платена дистрибуција на Брако за објавување текстови по документарниот филм на „Ирл“-убиство во Тетово. Репортерите на „Ирл“ објавуваат пораки испратени до медиумите од компанијата која била ре-објавена на неколку интернет портали.

Како доказ наведуваат статија по којашто репортерите на „Ирл“ се категоризираат како канцер на општеството.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More