8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Ирина Шајк ги остави сите без здив во Париз (ФОТО)

Најчитани вести

Шајк за таа прилика носеше необична облека. Имено, таа носеше многу тесен фустан од оваа модна куќа, футуристички модел кој ги нагласува бистата, половината, колковите и нозете.

Станува збор за дизајн инспириран од рибина опашка, додека корсетот е прилично сличен со раширени крилја на пеперутка, а фустанот е целосно покриен со треперливи и шарени детали.

Самиот раб завршува со краток шлеп што е поубав и полесен од остатокот од фустанот, а Ирина облекла и проѕирни црни ракавици.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com