-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Ирвинг, Дурент и Харден одлични во победата на Бруклин над Клиперс (ВИДЕО)

Најчитани вести

Триото Ирвинг, Дурент и Харден одлично функционира, така беше синоќа во победата на Бруклин над ЛА Клиперс од 124:120.

Најдобар беше Ирвинг кој постигна 39 поени, најмногу за него оваа сезона, Кевин Дурент имаше 28 поени и девет скока.

Џејмс Харден реализираше трипл-дабл со 23 поени, 11 скокови и 14 асистенции. Тој стана само осмиот играч во историјата на НБА со 50+ трипл-дабл учиноци. Останатите седум се: Оскар Робертсон (181), Расел Вестбрук (151), Меџик Џонсон (138), Џејсон Кид (107), Леброн Џејмс (95), Вилд Џембрлејн (78) и Лери Брд (95).

Резултати:

Орландо – Торонто 108:123
Бруклин – ЛА Клиперс 124:120
Индијана – Мемфис 134:116
Вашингтон – Портланд 121:132
Голден стејт – Бостон 107:111
Јута – Детроит 117:105

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com