10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Иранскиот танкер не емитува сигнали за својата позиција

Најчитани вести

Иранскиот танкер „Адријан Дарја 1“, кој е во центарот на спорот меѓу Техеран и Западот, најверојатно го исклучил својот транспондер на Медитеранот западно од Сирија, покажаа податоците за следење на бродови „Рефинитив“.

Податоците покажале дека танкерот натоварен со иранска сурова нафта го испратил последниот сигнал за својата позиција некаде помеѓу Кипар и Сирија пловејќи на север во 3.53 часот во понеделникот, пренесува „Ројтерс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com