0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

ИНЦИДЕНТ ВО ПАРИЗ: Со автомобил влетал во кафуле, повредил 7 лица и избегал

Најчитани вести

Седум лица се повредени доцна во четвртокот во Париз кога автомобил удрил во терасата на кафуле, објавија локалните медиуми.

Полицијата на Твитер објави дека ја блокирала улицата во 17 -тиот округ во кој се случил инцидентот.

Повикувајќи се на полициски извори, медиумите наведуваат дека возачот побегнал од местото на несреќата.

Инцидентот се третира како несреќен случај.

Во соопштението, полицијата апелираше до граѓаните да не приоѓаат на местото на настанот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести