16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Инциденти пред Универзитетот „Аристотел“ во Солун

Најчитани вести

Најмалку едно лице е уапсено, според локалните медиуми, во инцидентите што се случија пред Универзитетот „Аристотел“ во Солун кога група маскирани лица се судрија со полицијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Според истите информации, грчката полиција интервенирала со солзавец и шок бомби откако била нападната со дрва и разни предмети пред делот од Универзитетот каде што се работи на изградба на библиотека, односно во простор што претходно, со години беше под опсада од анархисти.

Непознати лица, пред три дена влегоа во конкретниот простор и го вандализираа сето она што беше изградено во првата фаза.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com