14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Информации за македонските навивачи кои ќе патуваат во Италија

Најчитани вести

  • Околу две илјади македонски навивачи би требало да ја бодрат нашата селекција во полуфиналниот дуел од баражот за пласман на Светско првенство 2022 против Италија.
  • Од ФФМ соопштуваат за соработка со властите во Палермо кои обезбедиле автобуски превоз за нашите навивачи до самиот стадион „Ренцо Барбера“ каде фудбалерите од 20:45 ќе му се спротивстават на европскиот шампион.
  • На другиот меч од плејофот, Португалија ја пречекува Турција. Победникот од овие два меча ќе игра меѓу себе или во Турција или во Португалија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com